PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
drukuj

(R)ewaluacja 2 Wiedza w działaniu

zdjecieZapraszamy do zapoznania się z X tomem z serii wydawniczej PARP „Ewaluacja”.

Poszukując odpowiedzi na pytanie jak dalej rozwijać ewaluację, by mogła ona lepiej wspierać racjonalność działań publicznych i przyczyniać się do rozwoju gospodarczego Polski wraz z zaproszonymi autorami w tegorocznym tomie podjęliśmy próbę wyjścia poza rozwiązania związane z wąskim polem Funduszy UE.

Pierwsza część publikacji - jest próbą odpowiedzi na pytanie czym są analizy behawioralne w politykach publicznych. Część druga - poświęcona została brokerom wiedzy ich roli oraz funkcjom, jakie mogą i/lub powinni pełnić. Wraz praktykami ewaluacji i zespołem pod kierunkiem Karola Olejniczaka  zastanawialiśmy się, czy urzędnicy specjalizujący się w badaniach i analizach mogą pełnić rolę pośredników wiedzy i co w praktyce miałoby to oznaczać. W trzeciej części, wraz z Huw Daviesem, Sandrą Nutley, Isabel Walter oraz ekspertami podjęliśmy próbę podsumowania warunków wykorzystywania dowodów (badań, ewaluacji, informacji) w procesie decyzyjnym polityk i programów publicznych.

Mamy nadzieję, że publikacja, którą przekazujemy, spotka się z Państwa zainteresowaniem i stanowić będzie inspirację dla Państwa praktyki zawodowej.

pobierz plik (1 810kB)

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej www.akademia.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2015-01-30 10:06:50
Aktualizowany: 2015-02-06 14:24:08 przez Aneta Zielińska-Sroka
Ilość odsłon: 10004
74/81/713/, ID=45784
drukuj